Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Proziakownia

Pachnące proziaki prosto z blachy i regionalne dodatki - poznaj smaki Podkarpacia.

Proziakowania jest to stacjonarna wersja food trucka Bieszczadzka Ambusada. Specjalizuje się w wypieku pachnących proziaków, które znalazły się na liście produktów tradycyjnych województwa podkarpackiego.

Nazwa „proziak” wywodzi się od składnika spulchniającego to proste pszenne ciasto czyli „prozy” (tak na wschodzie Polski określano sodę oczyszczoną czyli kwaśny węglan sodu NaHCO₃ . Proziaki to przysmak, jaki większość mieszkańców Podkarpacia kojarzy z dzieciństwem, ponieważ właśnie tymi przaśnymi placuszkami, pieczonymi wprost na blaszanej płycie kaflowego pieca, babcie dopieszczały swoje wnuczęta.

Lokalne dodatki do proziaków produkowane są i dostarczane w większości przez miejscowych rolników, pasterzy czy masarzy.

W Proziakowni możemy spróbować proziaków, które podawane są w różnych wariacjach smakowych. Możemy raczyć się nimi na słodko, podawanymi z twarożkiem miodem i owocami. Są również na słono m. in. z bryndzą, kiełbasą z jelenia czy wędzonym pstrągiem. Najbardziej klasyczna jest wersja z masłem i niedźwiedzim czosnkiem. Każdy z nich warty jest spróbowania.

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 11:00 - 19:00

Adres:

Rynek 22, 38-500 Sanok

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info