Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Semienkovňa Snina

Zakład nasienny w Sninie jest miejscem bezpłatnego udostępniania nasion zdrowych roślin ozdobnych i użytkowych uprawianych ekologicznie. Od czerwca 2021 punkt wymiany nasion działa w pawilonie informacji turystycznej w Sninskich Rybnikach

Punkt wymiany nasion w Sninie jest miejscem bezpłatnego udostępniania nasion zdrowych roślin ozdobnych i użytkowych uprawianych ekologicznie. Od czerwca 2021 punkt wymiany nasion działa w pawilonie informacji turystycznej w Sninskich Rybnikach.

W serwisie internetowym Semienkovni znajdziemy szczegółowe zasady wymiany nasion:

Zasady wypożyczania nasion:
1. Wybierz maksymalnie pięć pakietów, które Ci odpowiadają i z których naprawdę będziesz korzystać.
2. Zasiej nasiona, opiekuj się roślinami bez użycia środków chemicznych i pozwól dojrzewać najsilniejszym i najzdrowszym z nich.
3. Przynieś wyrośnięte nasiona z powrotem do sklepu z nasionami.
4. Jeśli nie możesz ponownie wyhodować odpowiednich nasion z pożyczonych nasion, możesz zamiast tego przywieźć inne nasiona jesienią.

Zasady dla dawcy:
1. Przynieś tylko zdrowe i dojrzałe nasiona, najlepiej z najsilniejszych roślin.
2. Nasiona nie powinny być poddawane obróbce chemicznej lub nawożone i opryskiwane.
3. Do nasion nie zalicza się nasion roślin uzależniających, mieszańców (określanych jako F1) i genetycznie modyfikowanych (GMO), czyli objętych prawem własności.
4. Oznacz nasiona etykietą opisową, na której wpisujesz nazwę, czas i miejsce zbioru lub od kiedy uprawiasz gatunek/odmianę i pochodzenie nasion. Jeśli uprawiasz w ogrodzie więcej niż jedną odmianę roślin uprawnych (głównie dynie, cukinie, ogórki), prosimy o zaznaczenie, czy zapylałeś rośliny ręcznie, czy też zostały zapylone naturalnie, ale w separacji od innych odmian.
5. Możesz pobrać opisową etykietę z serwisu internetowego Semenkovni lub po prostu napisać niezbędne informacje na opakowaniu nasion.
6. Jeśli posiadasz kilka nasion jednego gatunku, możesz przywieźć je w jednym opakowaniu, a następnie podzielimy je na kilku wypożyczających.
7. W tej chwili nie akceptujemy nasion z roślin, w których mamy nadwyżki. Należą do nich w szczególności nasiona nagietka, echinacei (jeżówki), malwy, aronii, gazanii, ziemniaka i kopru.
8. Za jakość materiału siewnego i dokładność opisu odpowiada dawca !!!

https://www.facebook.com/SemienkovnaSnina

działalność można również śledzić na kanale Youtube Semenkovne:
https://www.youtube.com/channel/UChMRpXMkoYd5EHC3QFM-cOA

Godziny otwarcia:

czwartki i niedziele w godzinach od 8.00 do 16.00

Adres:

Rybníckia 3951, 069 01 Sninské rybníky

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info