Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Bachledowa Dolina

Dolina na północnych stokach Magury Spiskiej na Słowacji, w obrębie miejscowości Zdziar. Dolina Bachledzka (lub Bachledowa Dolina) opada do Doliny Zdziarskiej naprzeciwko Tatr Bielskich.

Dolina na północnych stokach Magury Spiskiej na Słowacji, w obrębie miejscowości Żdiar. Dolina Bachledzka opada do Doliny Żdiarskiej naprzeciwko Tatr Bielskich.

Dolina Bachledzka to duży ośrodek narciarski Ski Jezersko-Bachledova. Położony jest na wysokości 820-1151 m n.p.m. i posiada dwie trasy narciarskie: łatwą i trudną. Przepustowość wynosi ponad 1800 osób/godz. W Bachledowej Dolinie jest wypożyczalnia nart, serwis oraz szkółka narciarska. Są trasy zjazdowe nie tylko do na południowym stoku do miejscowości Zdziar, ale również na północnym, do miejscowości Jezersko.

Dolina Bachledzka to również ośrodek turystyczny czynny latem. Ze Zdziaru na grzbiet Magury Spiskiej w sezonie turystycznym kursuje wyciąg krzesełkowy. Na rozległym i trawiastym grzbiecie znajduje się “Bufet pod Sedačkou”, wieża widokowa, tor zjazdowy, plac zabaw dla dzieci „Królestwo Lasu”, boisko sportowe krzyż, i ołtarz polowy. Jest to również miejsce skrzyżowania kilku szlaków turystyki pieszej, rowerowej i ścieżki edukacyjnej.

Najbardziej spektakularnym obiektem w dolinie jest jednak „Ścieżka w koronach drzew”, której długość wynosi 1234m, a wysokość w najwyższym punkcie to 24m. Ścieżka  zakończona jest wieżą widokową o wysokości 32m, skąd roztacza się imponujący widok na całą okolicę.

Godziny otwarcia:

24h

Adres:

Bachledova Dolina, 059 55 Zdiar

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info