Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Bieszczadzka Grupa Twórców kultury

Galeria BGTK to galeria sztuki, położona w miejscowości Zagórz. Sercem napędzającym jej krwiobieg, jest stowarzyszenie Bieszczadzka Grupa Twórców Kultury (BGTK) złożone z artystów i pasjonatów twórczego życia.

Galeria BGTK to galeria sztuki, położona w miejscowości Zagórz. Sercem napędzającym jej krwiobieg, jest stowarzyszenie Bieszczadzka Grupa Twórców Kultury (BGTK) złożone z artystów i pasjonatów twórczego życia. To miejsce z bogatą historią, której pierwsze karty napisane zostały przez najbardziej znane postacie bieszczadzkiej kultury, takie jak Zdzisław Pękalski, Leon Chrapko Andrzej Wasilewski “Połonina” czy wieloletni opiekun galerii. Jan Ligaj.Z czasem do stowarzyszenia dołączali nowi artyści bieszczadzcy i grono członków znacznie się powiększyło. Przez długi czas stowarzyszenie w Zagórzu jak i jego galeria były bardzo aktywne i organizowane przez nie inicjatywy cieszyły się popularnością wśród lokalnych społeczeństw. Niestety po pewnym czasie wielu z twórców stowarzyszenia poszło swoją własną drogą, tworząc liczne autorskie pracownie rozlokowane w całych Bieszczadach

Stowarzyszenie skupia się na promocji ciekawej lokalnej twórczości wytworzonej przez bieszczadzkich artystów. Poprzez tworzenie własnych inicjatyw i pomysłów artystycznych starają się tak zmieniać świat , żeby stał się on bardziej ciekawy.

Każdy z artystów , który tutaj zawita zostanie gościnnie przyjęty i znajdzie miejsce dla siebie niezależnie od tego czy tworzy “ na piśmie, w słowie czy w obrazie”.

Godziny otwarcia:

wtorek  - niedziela 10.00 - 18.00

Adres:

ul. Wolności 25, 38-540 Zagórz

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info