Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior

Ursa Maior to jedyny regionalny browar w Bieszczadach. Stworzony z pasji do piwa i miłości do przyrody i Bieszczadów, nie tylko produkuje świetne craftowe piwa, ale także dba o przestrzeń przyrodniczą i społeczną, w której działa.

Wytwórnia Piwa Ursa Maior jest jedynym browarem regionalnym w Bieszczadach. Jest to mały, rzemieślniczy browar. Centrum Ursa Maior powstało w 2013 roku.

Miejsce to zostało stworzone z myślą o regionie i bieszczadzkiej przyrodzie. Budynek wykorzystuje energię odnawialną, zaś część zysków przeznacza na promocję i ochronę Bieszczad.

Wszystkie piwa URSA to piwa z górnej fermentacji (tzw. ale), niefiltrowane, niepasteryzowane i naturalnie nagazowane, dzięki czemu m.in. zachowują wszystkie, cenne witaminy oraz substancje mineralne. Nie są to piwa smakowe - wszelkie smaki pochodzą od zastosowanych surowców i są wynikiem pracy drożdży.

Podczas zwiedzania browaru możemy zobaczyć jak warzone jest piwo i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny piwowarstwa. Możliwa jest również degustacja piw i innych wyrobów regionalnych.

Ursa Maior w Uhercach Mineralnych to unikalne miejsce, pełne przestrzeni, inspiracji, dobrej muzyki i świetnego piwa oraz prawdziwych wyrobów regionalnych. Podczas jednej wizyty doświadczysz pasji osób tworzących piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, zobaczysz Salon Sztuki Pogranicza, spróbujesz wyśmienitych piw, unikalnych soków i przekąsek i kupisz piwa oraz inne autentyczne bieszczadzkie wyroby regionalne w sklepie Esencja Karpat.

A na miejscu działa bar i piwa prosto z beczki oraz butelkowe. Wszystko to w otoczeniu dzikiej zieleni i niezwykłej atmosfery.

Godziny otwarcia:

Sklep Esencja Karpat

od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 16:00
w niedziele nieczynne

Adres:

Uherce Mineralne 122A, 38-623 Uherce Mineralne

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info