Bojkowie - zapomniani Bieszczadzcy górale.

 

Bojkowie przez 500 lat zamieszkiwali najdziksze tereny Bieszczad. Dzisiaj ich zapomniana historia, kultura i tradycja odkrywana jest na nowo. Wędrując zatopionymi w naturze szlakami dawnych osad bojkowskich możemy oczami wyobraźni zobaczyć silnych, wytrwałych i zahartowanych przez surowy klimat górali, którzy prowadzą swoje stada po pokrytych kwiatami bieszczadzkich połoninach.

Odkrywanie na nowo kultury Bojków to fascynująca przygoda, która zaprowadzi nas w najpiękniejsze i najdziksze rejony południowo-wschodniej Polski. Z dala od utartych szlaków można jeszcze spotkać ślady dawnych chyż (chat), cerkwi i cmentarzy, którymi już dawno zawładnęła przyroda. Gdzieniegdzie dawną osadę zdradzają tylko zniszczone upływem czasu studnie oraz dzikie jabłonie i grusze.

 

 

Filmy

Co zobaczyć?


Produkty


Społeczność

skorzystaj z naszej trasy Śladami Bojków, "Dawni Bieszczadzcy Górale".

Etno-wehikuł – śladami dawnej Bojkowszczyzny.

Dowiedz się więcej
Śladami Bojków,

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info