Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to nowoczesna, interaktywna placówka prezentująca dokonania szklanej wytwórczości. Można tu samemu spróbować zadąć w szklarskie piszczele, ozdobić szklaną bombkę lub obejrzeć pokaz ręcznego kształtowania wielobarwnych szklanych miniaturek.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to nowoczesna, interaktywna placówka prezentująca dokonania szklanej wytwórczości.

Wyjątkowości miejsca dowodzą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.:

Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2013

7 Nowych Cudów Polski National Geographic Traveler

Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich

Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna doczekało się godnej oprawy, miejsca, które podąża z duchem czasu.

Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy.

Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.

Na miejscu można zobaczyć na żywo produkcję szkła i wziąć udział w warsztatach szklanego rzemiosła.

Każdy, kto odrobinę interesuje się Podkarpaciem, wie z czego tak naprawdę słynie Krosno. Krośnieńskie szkło od lat zdobi nasze stoły, odznacza się dbałością o detale, zachwyca unikatowym wzornictwem. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które stanowi oprawę tego fascynującego szklanego świata. To właśnie tutaj możemy poznać ciekawą historię hut, dowiedzieć się, jak powstają szklanki, kufle, szklane ozdoby, obejrzeć interaktywne pokazy zdobienia szkła.

Ceny biletów

Bilet dla grup szkolnych - 18 PLN od osoby

Bilet dla grup przedszkolnych - 12 PLN od osoby

grupy zorganizowane powyżej 45 osób

Całość - 32 PLN od osoby

Tylko budynek główny - 25 PLN od osoby

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Sobota  9.00 — 17.00

Niedziela 11.00 — 17.00

Adres:

ul. Blich 2, 38-400 Krosno

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info