Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

City Museum and Gallery Velky Saris

Muzeum Miejskie i Galeria w Wielkim Szaryszu jest młodą instytucją kultury, zlokalizowana przy miejscowej szkole, aktualnie w trakcie relokacji do nowej siedziby. Muzeum i galeria zajmują powierzchnię ok. 200m.

Veľký Šariš – miasto na Słowacji w województwie preszowskim, w 2011 roku liczyło około 5,3 tys. ludności. Znajduje się w Torysach, 5 km na północny wschód od Preszowa.

Pierwszą ekspozycją muzealną była wystawa poświęcona Zamkowi Szaryskiemu, która zawierała 350 znalezisk archeologicznych z okresu od XII do XVII w., kiedy zamek uległ całkowitemu zniszczeniu. Pierwsza premiera w galerii należała do malarza Edmunda Capáka. W części muzealnej nadal znajduje się ekspozycja o Zamku Szaryskim. Na zewnątrz budynku muzeum i galerii znajdują się drewniane rzeźby. Są to obiekty zaliczane do sztuki współczesnej. Oprócz wielu zabytków z regionu, w muzeum i galerii często wystawiane są prace znanych i cenionych artystów współczesnych, nie tylko krajowych.

Zwiedzanie ekspozycji i wystaw Muzeum i Galerii Miejskiej może, po uzgodnieniu, odbyć się w innym terminie niż określono w godzinach otwarcia.

Z powodu prac relokacyjnych i rekonstrukcyjnych Muzeum i Galeria Miejska są czasowo nieczynne.

Godziny otwarcia:

wt - czw 10.00 - 16.30

Adres:

Nameste sv. Jakuba 33, 082 21 Velky Saris

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info