Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Czerwony Klasztor spływ przełomem Dunajca

Trasa spływu prowadzi z Czerwonego Klasztoru przez przełom Dunajca do granicy państwa w pobliżu wsi Lesnica. Ma 10 km długości, a jej pokonanie zajmuje 90-120 minut w zależności od stanu wody.

Czerwony Klasztor to słowacka wieś góralska na południowym brzegu Dunajca, położona naprzeciw polskiej wsi Sromowce Niżne. Życie miejscowości zdominowane jest przez turystykę dzięki najważniejszym tutejszym atrakcjom: spływowi na tradycyjnych tratwach po Dunajcu u stóp Trzech Koron oraz muzeum w historycznym klasztorze.

Przy zespole klasztornym znajduje się restauracja, bufety, sklepy z pamiątkami. Obok niego autocamping z polem namiotowym, na którym w czerwcu odbywa się festiwal Zamagurské folklorné slávnosti.  Nad Dunajcem znajduje się przystań flisacka, skąd można wyruszyć na słynny spływ przełomem Dunajca.

Trasa spływu prowadzi z Czerwonego Klasztoru przez przełom Dunajca do granicy państwa w pobliżu wsi Lesnica. Ma 10 km długości,a jej pokonanie zajmuje 90-120 minut w zależności od stanu wody.

Podczas rejsu można podziwiać piękną pienińską przyrodę, skaliste nawisy, spokojne i falujące wody Dunajca. Zanim na drewnianej tratwie wjedziecie do Pienin, przywitają Was majestatyczne Trzy Korony, które są symbolem tego górskiego pasma. Z opowieści flisaka, kierującego tratwą, dowiesz się o bandycie Janosiku, który przeskoczył Dunajec w najwęższym miejscu, gdy gonili go Pandurowie, o siedmiu mnichach z Czerwonego Klasztoru, którzy zamarli, gdy szli na spotkanie z polską zakonnicą. Opowieść zaprosi również do innych rarytasów Pienińskiego Parku Narodowego.

Godziny otwarcia:

30 kwietnia – 1 października w godz. 8:00 – 17:00

Adres:

Czerwony Klasztor 27, 059 06 Cerveny Klastor

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info