Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Dwór Szeptyckich w Korczynie

W zabytkowym dworze Szeptyckich w Korczynie utworzono Muzeum Ziemi Korczyńskiej. Inicjatorami tego przedsięwzięcia był wójt gminy Korczyna oraz rodzina Kołderów z Muzeum Zamkowego Kamieniec.

W zabytkowym dworze Szeptyckich zlokalizowanym w Korczynie przy ul. Spółdzielczej 20 otworzono Muzeum Ziemi Korczyńskiej. Inicjatorami tego przedsięwzięcia był wójt gminy Korczyna oraz rodzina Kołderów z Muzeum Zamkowego Kamieniec.

W utworzonym muzeum możemy podziwiać bardzo dużą kolekcję sprzętów i wyrobów tkackich, jak również pamiątek i przedmiotów związanych z historią ziemi korczyńskiej . Znajdują się tutaj również artefakty dotyczące Zamku Kamieniec. Równolegle z otwarciem tego muzeum odbyła się tam prezentacja wystawy "Korczyna naszych przodków" przygotowanej przez Tomasza Okoniewskiego. Na ekspozycji tej można obejrzeć archiwalne fotografie i pocztówki. Jedna z sal muzeum związana jest z historią miejscowości Korczyna. Znajduje się tam między innymi portret generała S. Szeptyckiego, liczne artefakty ocalałe po osobie św. J.S Pelczarze jaki i po starym kościółku w Korczynie. Z eksponatów dotyczących Zamku Kamieniec do najważniejszych należą listy i zdjęcia związane z właścicielami Zamku Kamieniec. Należy tu nadmienić , że rodzina Szeptyckich była skoligacona z wielkim polskim wieszczem Aleksandrem Hrabia Fredro, a pierwowzorem dla sławnej :Zemsty” były perypetie właścicieli Zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

Muzeum Ziemi Korczyńskiej może być zwiedzane po wcześniejszej rezerwacji terminu – w tym celu należy kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Korczynie.

Godziny otwarcia:

pn-pt 8.00 - 15.00 po telefonicznym uzgodnieniu

Adres:

ul. Spółdzielcza 20, 38-420 Korczyna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info