Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to nowoczesna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, choć wychodzi poza typową działalność obu wymienionych instytucji.

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to nowoczesna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, choć wychodzi poza typową działalność obu wymienionych instytucji. Mieści się w zrewaloryzowanych pomieszczeniach starego dworca kolejowego w Krośnie.

Etnocentrum oferuje między innymi:

szeroki wachlarz warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych, rzemieślniczych, tanecznych i śpiewaczych, opartych na dorobku pokoleń.

spotkania z żywą kulturą – z mistrzami śpiewu i rzemiosła, ze znawcami kultury tradycyjnej.

interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których można się dowiedzieć się o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców naszych okolic. to szeroki wachlarz warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych, rzemieślniczych, tanecznych i śpiewaczych, opartych na dorobku pokoleń.

spotkania z żywą kulturą – z mistrzami śpiewu i rzemiosła, ze znawcami kultury tradycyjnej.

Czasowe wystawy dzieł lokalnych artystów-plastyków

Teren na zewnątrz został atrakcyjnie zagospodarowany . Znalazł na nim miejsce niewielki ogródek ziołowy, plac zabaw dla dzieci, kącik do grillowania, miejsce do wykonywania pamiątkowych fotografii oraz spektakularna ścianka z logotypem Centrum. W pobliżu znajduje się wygodny parking.

Godziny otwarcia:

Wtorek-Czwartek 9-17
Piątek 9-19
Sobota 10-19
Niedziela 10-18

Adres:

Kolejowa 29 a, 38-400 Krosno

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info