Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Galeria Czarny Kot

Tuż obok kultowej Siekierezady w Cisnej ulokowała się galeria Czarny Kot, pełna bieszczadzkiego ducha, wyrażonego w pracach niepokornych artystów.

Galeria "Czarny Kot" zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Cisna, na parkingu przy sławnej Siekierce (bar Siekierezada).

Galeria oferuje prace bieszczadzkich artystów wykonanych różnymi technikami m.in.:

-rzeźba,

-malarstwo,

-ceramika,

-glina,

-akwarela,

-dzwonki,

-bibułkarstwo

- oraz wiele innych pamiątek turystycznych.

W galerii swoje prace prezentują:

Tomasz Żyto-Żmijewski

Józef Fyczak

Bogdan Gorczyca

Joanna Pawłowska

Ewelina Kudła - Krawiec

Zbigniew Brzezinski

Robert Myszkal

Druga galeria “Czarny Kot” położona jest w miejscowości Polanki, przy turystycznej trasie Cisna - Terka – Wołkowyja.

Właściciele galerii Ewelina i Jacek Krawcowie. Pani Ewelina od kilku lat sama pasjonuje się malowaniem i sprawia jej to z każdym rokiem coraz większą przyjemność. Z tą pasją wiąże się również, a raczej jest jej skutkiem prowadzona przez rodzinę Galeria Czarny Kot. Można tam zakupić prace bieszczadzkich artystów, wykonane w różnych technikach. W galerii oprócz obrazów, rzeźb i różnych pamiątek można także kupić kwiaty z bibuły, które są autorstwa Pani Eweliny i jej mamy. Pasją Pana Jacka są konie – dzięki nim rodzinna firma może organizować kuligi czy rajdy konne po górach. Głowa rodziny pasjonuje się również pszczelarstwem, co skutkuje słojami pysznych miodów w rodzinnej kuchni, ale i na półkach w galerii.

Godziny otwarcia:

od maja do października codziennie od 9:30 do 17:30

Adres:

Cisna 92, 38-607 Cisna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info