Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Galeria - Pracownia Stare Kino

Galeria-Pracownia Stare Kino w Lutowiskach, to miejsce pełne bieszczadzkich pamiątek. To w tej pracowni powstaje większość bieszczadzkich magnesów, które tak często turyści chcą przywozić ze swoich podróży.

Galeria-Pracownia Stare Kino w Lutowiskach, to miejsce pełne bieszczadzkich pamiątek. To w tej pracowni powstaje większość bieszczadzkich magnesów, które tak często turyści chcą przywozić ze swoich podróży. Na początku powstały magnesy przedstawiające bieszczadzkie zwierzęta, oczywiście obowiązkowo misie, rysie, żubry.

Następnie inne motywy: o tematyce cerkiewnej, miejscowości, szczyty gór, pojazdy którymi poruszają się turyści w Bieszczadach. Śmiało można powiedzieć, że to białe kruki wśród magnesów.

Pracownię tworzą: artysta ceramik Marta Zubel, dyplomowany Mistrz Ceramiki Wyrobów Użytkowych i Ozdobnych oraz Grzegorz Zubel – artysta malarz.

W miejscu tym obejrzeć można prace z zakresu ceramiki artystycznej, malarstwa olejnego, biżuterii, rzeźby itp. W Galerii prezentowane są także prace innych artystów z Podkarpacia, którzy tworzą m.in. kowalstwo art., szkło art., wyroby z drewna, meble, biżuterię, rękodzieło.

Stare Kino to także miejsce, w którym prowadzone są warsztaty artystyczne, oczywiście ceramiczne, jak również papier czerpany, malarstwo na szkle, ozdoby świąteczne itp. Marta i Grzegorz Zubel organizują również kursy i szkolenia z zakresu rękodzieła, zajmują się aranżacją wnętrz oraz projektują i wykonują gadżety reklamowe dla firm.

Galeria – Pracownia Stare Kino współpracuje z wieloma galeriami sztuki na terenie Podkarpacia, instytucjami kultury i sztuki oraz placówkami edukacyjnymi. Jest także członkiem partnerskim sieci sprzedaży i marketingu pod marką MADE IN KARPATY, która zajmuje się popularyzacją i sprzedażą certyfikowanych produktów regionalnych z polskich Karpat. Certyfikaty przyznawane są w 3 kategoriach: produkty spożywcze i rękodzieło oraz usługi turystyczne.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 10:00–16:00

wtorek 10:00–16:00

środa 10:00–16:00

czwartek 10:00–16:00

piątek 10:00–16:00

sobota 10:00–16:00

niedziela Zamknięte

Adres:

Lutowiska 7, 38-713 Lutowiska

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info