Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Galeria rzeźby Quo vadis

Galeria rzeźby w Tyrawie Wołoskiej to ekspozycja prac niezwykłego artysty - kresowiaka, który jako dziecko przeżył trudy wojny, terroru bolszewickiego i lagru, w powojennej Polsce osiedlił się na ziemiach odzyskanych i dopiero w dojrzałym wieku odnalazł miejsce jakby przeniesione z dzieciństwa - Tyrawa Wołoska topografią przypomniała mu ojczysty Droguń na białostocczyźnie.

W miejscowości Tyrawa Wołoska jedną z atrakcji turystycznych jest galeria rzeźby „Quo Vadis”, która należy do znanego artysty Bogusława Iwanowskiego. W ogrodzie rzeźbiarza stoi około 100 postaci wyrzeźbionych w dębie, a wśród nich 40 figur składających się na opowieść o Janie Pawle II "Droga Życia", na które wystrugał 27 kubików drewna.

W swojej bogatej kolekcji Iwanowski posiada trzy zbiory rzeźb związanych z Polskim Papieżem. Do najciekawszych ekspozycji można zaliczyć także kolekcję składającą się z 74 płaskorzeźb przedstawiających władców Polski oraz ich herby.

Częstym motywem przewijającym się w jego dziełach wykonanych w dębie, orzechu włoskim, buku czy gruszy jest ból, cierpienie i rozpacz.

Prace swoje pan Bogusław wystawiał m.in. w Niemczech, Francji, Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych. Rzeźby Iwanowskiego znajdują się w muzeach etnograficznych oraz zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 08:30–19:00

wtorek 08:30–19:00

środa 08:30–19:00

czwartek 08:30–19:00

piątek 08:30–19:00

sobota 09:00–18:00

niedziela 09:00–18:00

Adres:

Tyrawa Wołoska 150, 38-535 Tyrawa Wołoska

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info