Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Gospodarstwo pszczelarskie M&M Apibieszczady

W gospodarstwie pszczelarskim M&M Apibieszczady możemy wziąć udział w warsztatach pszczelarskich pod okiem pasjonata i dyplomowanego mistrza pszczelarstwa z ponad 20-letnim doświadczeniem w hodowli pszczół

Gospodarstwo pszczelarskie Apibieszczady to wynik pasji Państwa Małgorzaty i Marcina Mazgajów. W podsanockich Jankowcach zbudowali miejsce, gdzie nie tylko można kupić fantastyczny bieszczadzki miód, ale także samemu na chwilę zostać pszczelarzem.

W ofercie gospodarstwa jest nowoczesna i dość nietypowa forma apiterapii – tzw. apidomek. W tym niewielkim drewnianym domku można zażyć relaksu na jednej z dwóch prycz, pod którymi usytuowane są pszczele ule. Powietrze z tych uli bez przeszkód migruje do wnętrza domku (choć pszczoły są bezpiecznie odseparowane trwałą siatką). Dzięki temu gość domku może się cieszyć wdychaniem balsamicznego powietrza, przesyconego aromatami miodu i propolisu.

Inną formą usługi, proponowanej w gospodarstwie są warsztaty pszczelarstwa. Pod okiem doświadczonego mistrza z 20-letnim stażem, jakim jest Pan Marcin, odziani w bezpieczne kombinezony, goście gospodarstwa mogą dowiedzieć się, jak zbudowane jest wnętrze ula, jak odnaleźć w roju królową i trutnie, jakie są fazy rozwoju pszczoły i jakie produkty powstają w ulu.

Gospodarstwo prowadzi też warsztaty i sprzedaż młodych rodzin pszczelich dla profesjonalnych pszczelarzy.

Adres:

Jankowce 62, 38-600 Lesko

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info