Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Hotel Alexander

HOTEL ALEXANDER to idealny wybór na pobyty wellness, pobyty rodzinne i szkolenia oraz konferencje w atrakcyjnym środowisku uzdrowiskowym. Zapewniamy nie tylko wody lecznicze, ale także relax, wellness, komfortowy pobyt i wysokiej jakości kuchnię. Można tutaj skorzystać z wysokiej jakości zabiegów leczniczych, pooddychać świeżym powietrzem i przez cały czas zajmować się swoim zdrowiem.

Nazwa hotelu pochodzi od rosyjskiego cara Aleksandra I, który odwiedził uzdrowisko Bardejov na początku XIX wieku. Litera „A” w logo Hotelu Alexander to pierwsza litera podpisu rosyjskiego cara.

Aleksander I. Pawłowicz (* 23 grudnia 1777 Ɨ 1 grudnia 1825) car rosyjski od 23 marca 1801, władca Polski od 1815 i pierwszy wielki książę fiński 21 maja 1821 odwiedził Bardejovské Kúpele w drodze z kongresu w Lublanie. Zatrzymał się między innymi w Zdroju Leczniczym i skosztował tutejszej leczniczej wody mineralnej. Kielich, z którego pił, zachował się i dziś jest jednym z najciekawszych obiektów ekspozycji muzealnej poświęconej historii uzdrowiska Bardejov. Ma wygrawerowany tekst: Aleksander, cesarz rosyjski, 21 maja 1821 ecce pocula gustavit aquam acidam Bartphensem (Aleksander, cesarz Rosji, 21 maja 1821 skosztował kwaśnej wody Bardejov z tego kielicha).Według zachowanych przekazów car wziął również udział w uzdrowisku w wielkim bankiecie, który na jego cześć przygotowali przedstawiciele szlachty góralskiej i polskiej, i podobno czuł się na nim tak dobrze, że w pewnym momencie spontanicznie wykrzyknął: „Żyj tu i zgiń...!"

Godziny otwarcia:

24h

Adres:

Bardejovske Kupele, 086 31 Bardejovske Kupele

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info