Budynek okazałej karczmy, która w XIX wieku stała w miejscowości Rogi w powiecie krośnieńskim. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przykładów budowy dawnych Polskich zajazdów, szczególnie popularnych na Podkarpaciu. Największą część zajazdu stanowiła tzw. sień zajezdna biegnąca wzdłuż całego budynku. Wozy towarowe i podróżne zamykane były tam na noc w celu ochrony znajdujących się w nich towarów przed kradzieżą. Obok wozów zlokalizowane były stanowiska dla koni.
Niegdyś w zajeździe tym zatrzymywali się podróżni zmęczeni wędrówką po szlaku kupieckim oraz przybywający z okolicznych wiosek chłopi, którzy na lokalnych targach i hucznych jarmarkach sprzedawali swoje produkty. Karczma oferowała im nie tylko jedzenie i napitek ale także noclegi. Kupcy zostawiali swoje wozy wraz z towarem w sieni zajezdnej , a sami udawali się na strawę i spoczynek. W części frontowej Karczmy z Rogów znajdowała się izba szynkowa, w której goście mogli posilić się lokalnymi specjałami. Za szynkiem znajdował się pokój dla gości zwany dawniej alkierzem. Po drugiej stronie korytarza umieszczone były dwie izby w których mieszkał karczmarz z rodziną.
Ten wyjątkowy budynek wykonany jest z kantówek łączonych w węgłach „na obłap”, łączenia belek są pięknie uwidocznione dzięki białym pasom wykonanym z wapna. Budynek karczmy zwięcza strzelisty dwuspadowy dach pokryty drewnianym gontem.