Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką przyciąga turystów przez cały rok. Zimą jest niezastąpioną drogą na stoki narciarskie Jaworzyny, zaś w pozostałych miesiącach roku wywozi na szczyt Jaworzyny turystów spragnionych widoków najpiękniejszych górskich panoram, roztaczających się stąd aż po Babią Górę.

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieść 1600 osób. Sześciu osobowe kabiny, poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Przejazd koleją na szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut.

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 8 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych.

Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-os kolei gondolowej, dwóch 4-os kolei krzesełkowych, jest także pięć wyciągów orczykowych. Trasy narciarskie mają zróżnicowany stopień trudności. Na trasie nr 6 znajduje się duży snowpark oraz 400m trasa slalomowa z pomiarem czasu. Najnowszą atrakcją jest platforma widokowa 360, umieszczona na koronie budynku kolejki.

Godziny otwarcia:

Kolej gondolowa jest czynna:

Poniedziałek - Piątek

9:30 - 16:00

Sobota - Niedziela

9:00 - 17:00

Platforma widokowa 360 jest czynna

Poniedziałek - Piątek

9:30 - 15:45

Sobota - Niedziela

9:00 - 16:45 

Parkingi przy stacji dolnej są bezpłatne, niestrzeżone i czynne w godzinach 8:30 -18:30

Adres:

Czarny Potok 75, 33-380 Krynica Zdrój

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info