Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

LGD Dolina Sanu warsztaty

Lokalna Grupa Działania Dolina Sanu 
Pierwotnym założeniem Lokalnej Grupy Działania – porozumienia osób fizycznych i prawnych była aktywność polegająca na  wdrożeniu lokalnej strategii rozwoju przy pomocy środków finansowych Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obecnie Grupa działa na zasadzie stowarzyszenia zwykłego podejmując wspólne działania, dzieląc się zasobami, odpowiedzialnością i korzyściami.
Jedynym z celów LGD jest wszechstronny rozwój regionu, promowanie go oraz pełne wykorzystanie zasobów lokalnych.  Tym bardziej, że obszar na jakim działa stowarzyszenie jest bardzo ciekawy i bogaty pod względem zasobów dziedzictwa kulturalnego, historycznego i przyrodniczego, stanowiąc tym samy niewyczerpane źródło inspiracji.
W 2018 w wyniku starań, na podstawie umowy użyczenia, zawartej z Gminą Sanok stowarzyszenie uzyskało prawo do dysponowania nieruchomością zabudowaną budynkiem użyteczności publicznej zlokalizowanym bezpośrednio przy zabytkowym Rynku w miejscowości Mrzygłód (relikt architektury drewnianej na podkarpackim odcinku Szlaku Architektury Drewnianej i Szlaku Błękitny San). Widząc szanse na dywersyfikację dotychczasowych działań statutowych oraz potencjał rozwojowy  organizacja pozyskała fundusze umożliwiające przywrócenie funkcjonalności technicznej budynku, a w dalszej kolejności na zainicjowanie działań aktywizacyjnych. W wyremontowanym budynku powstała pracownia ginących zawodów - przede wszystkim garncarstwa, ceramiki  i wikliniarstwa. Pracownia udostępniana jest społeczności lokalnej oraz turystom, na potrzeby prowadzenia warsztatów rękodzielniczych. To nowa atrakcja na szlakach turystycznych Podkarpacia, w tym na Szlaku Architektury Drewnianej.

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 8:00 - 15:00

Warsztaty odbywają się w zabytkowym domu nr 115 przy rynku w Mrzygłodzie

Adres:

Kościuszki 23 piętro 5, 38-500 Sanok

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info