Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Natural Swimming Pool

Sninskie stawy są terenem rekreacyjnym w regionie Horný Zemplín, na obrzeżach Sniny, około 3  km od jej centrum w dolinie potoku Bystrá.

Sninskie stawy są terenem rekreacyjnym w regionie Horný Zemplín, na obrzeżach Sniny, około 3  km od jej centrum w dolinie potoku Bystrá.

Na terenie rekreacyjnym znajduje się naturalne kąpielisko (Ekologiczne kąpielisko Sninské rybníky), które w 2010 roku zostało przebudowane z pierwotnych trzech naturalnych kąpielisk. Jest to drugi ekologiczny basen na Słowacji, wykorzystujący technologię samooczyszczania wody za pomocą roślin i alg. Zdobył najlepszy produkt turystyczny w regionie Prešov w 2014 roku . Kompleks składa się z basenu z trzema strefami głębokości - przestrzenią dla małych dzieci (głębokość 0,05m - 0,4 m), częścią dla osób nie umiejących pływać (głębokość 1,1m - 1,5m) oraz częścią pływacką (głębokość 2,0m - 3,5m). Akwen kąpielowy jest oddzielony od pozostałych zbiorników trawiastym pomostem wypoczynkowym oraz basenem ze złożem biologicznym, służącym do filtracji i oczyszczania wody. Infiltracja siedliska jest połączona z naturalnym źródłem cieku Bystrá . Wokół kąpieliska na odwiedzających czekają boiska do gier plażowych i place zabaw dla dzieci, a także teren piknikowy.

Źródło: wikipedia

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info