Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Oberża Zakapior w Polańczyku

Kultowe miejsce w Polańczyku. W jej klimacie pobrzmiewają echa czasów, kiedy w miejscowej pijalni piwa spotykali się słynni bieszczadnicy, którzy wybrali nieco awanturnicze życie pełne przygód, z dala od cywilizacji tzw. Zakapiorzy. Ich portrety zdobią dziś ściany oberży.

Odwiedzając Bieszczady trudno nie wstąpić do Oberży "Zakapior" i jego młodszej mutacji "Zakapiorek" w Polańczyku. W oberży zasmakować można dań kuchni łemkowsko-bojkowskiej, dań z dziczyzny jak również standardów kuchni domowej.

Oberża "Zakapior" rozpoczeła swą działalność 1 maja 2008r. Cel jaki nam przyświecał przy tworzeniu lokalu to nie tylko stworzenie tradycyjnej restauracji, ale również miejsca w którym można choć odrobinę poznać atmosferę i życie tu w Bieszczadach.

W okresie turystycznym wieczorami właściciele zapraszają na kolacje przy muzyce na żywo. Występują tam lokalni muzycy, a piosenki łączą gawędzeniem o Bieszczadach. W oberży eksponowane są dzieła lokalnych twórców. Obrazy, rzeźby, ceramikę artystyczną - można spotkać tu w każdym kąciku.

„Zakapiorek” zaś oraz spora wiata za oberżą stwarzają świetne warunki do posiłku i relaksu dla rodzin z dziećmi. W sezonie pobrzmiewa tam muzyka taneczna, a dzieci znajdują uciechę na placu zabaw.

Oberża „Zakapior” dysponuje 80 miejscami w okresie zimowym i 140 miejscami w okresie letnim.
Obiekt czynny codziennie przez cały rok.

Godziny otwarcia:

codziennie 12:00 - 22:00

Adres:

Zdrojowa 37, 38-610 Polańczyk

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info