Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Pracownia ikon w Cisnej

Odwiedzając Bieszczady, trzeba skierować swojego kroki do pracowni Ikon w Cisnej. Ikony z tej pracowni zdobią miedzy innymi mury watykańskie, czy kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że w miejscu pracowni znajduje się galeria, gdzie mogą Państwo pozyskać ikony bez potrzeby oczekiwania na jej wykonanie.

Twórcy oferują wykonanie ikony według wybranego wzoru dla osoby prywatnej lub instytucji (kościół, cerkiew, firma)

Właścicielem galerii jest Jadwiga Denisiuk – urodzona się w 1951 roku w Zamościu. Po ukończeniu studiów rolniczych na Akademii Rolniczej w Krakowie przeprowadziła się w urokliwe Bieszczady, zamieszkując najpierw w Średniej Wsi, a następnie w Skorodnem, Cisnej i Wańkowej. Sztuki ikonopisania uczy się przez kilka lat.

W swoim dorobku artystycznym ma prace wystawiane w Czarnej, Lesku, we Francji oraz zdobiące cerkwie i kościoły.

W najbliższym czasie właścicielka planuje nowe, duże wystawy, na których pokaże ikony karpackie obrazujące charakter pogranicza dwóch kultur: wschodniej i zachodniej. Prowadząc pracownie ikon wraz ze współpracownikami wykonuje kopie średniowiecznych ikon ruskich, greckich i gotyckiego malarstwa tablicowego.

Na uwagę zasługują piękne bieszczadzkie ikony Matki Boskiej. W odnowionej cerkwi w Łopience znajduję się replika cudownego obrazu z Polańczyka.

Adres:

Cisna 4, 38-607 Cisna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info