Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Punkt Widokowy w Parku Gwiezdnego Nieba

Punkt widokowy Orle Gniazdo z obszernym parkingiem znajduje się na trasie Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej (pętli) przy wjeździe do Lutowisk.

W dzień rozciąga się stąd jedna z najpiękniejszych panoram na Bieszczady Wysokie, leżące zarówno po polskiej jak i ukraińskiej stronie granicy. Szczyty są opisane na tablicy informacyjnej.

Zadbano o duży parking zarówno dla samochodów osobowych, motocykli jak również autokarów. Widoki można podziwiać z zainstalowanej w najwyższym punkcie lornety.

W nocy przy bezchmurnej pogodzie obserwować można z tego miejsca fantastyczny spektakl z Mleczną Drogą w roli głównej. Punkt widokowy Orle Gniazdo jest elementem Parku Gwiezdnego Nieba. Park jest powoływany do istnienia jako obszar rozszerzający ochronę ciemnego nieba w Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery „Karpaty Wschodnie” w Polsce.

Powierzchnia całkowita parku wynosi 113 846,41 ha, w tym:

Bieszczadzki Park Narodowy – 29 200,48 ha,

Park Krajobrazowy Doliny Sanu – 33 480,24 ha,

Ciśniańsko – Wetliński Park Krajobrazowy – 51 165,69 ha.

Otwarty w Bieszczadach Park Gwiezdnego nieba jest drugim pod względem wielkości obszarem chronionego nieba w Europie (po rezerwacie gwieździstego nieba Brecon Beacons International Dark Sky Reserve utworzonym w lutym 2013 w Wielkiej Brytanii) oraz drugim tego typu parkiem w Polsce. 


 

Godziny otwarcia:

bez ograniczeń

Adres:

Lutowiska 102, 38-713 Lutowiska

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info