Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Restauracja U grofky Isabelly

Restauracja „U grofki Izabelly” upamiętnia ta wspaniałą arystokratkę, która pokochała tradycje i zwyczaje spiskie. W menu restauracji znajdziemy wiele regionalnych dań, które mają mieć związek z grofką Izabelą.

Stary ród hrabiów Zámoyskich od wieków należał do czołowych rodów arystokratycznych Królestwa Polskiego. Jego przedstawiciele od średniowiecza piastowali ważne funkcje państwowe i wojskowe. Wyróżniali się w wielu wojnach z wrogami Polski. Pozostawili też ślad w dziedzinie oświaty, kultury i innych gałęzi społeczeństwa. Źródła historyczne podają, że Isabella Alfons de Bourbon była bardzo emocjonalnie przywiązana do Starej Lubowni i była silną i niezwykłą osobowością. Nosiła proste ubrania, najczęściej w dni powszednie były to spodnie (!!!) i często widywano ją w siodle. Miała prostą fryzurę i osobiście nadzorowała prowadzenie gospodarstwa domowego i gospodarstwa rolnego.

W szklarni uprawiała niezwykłe szparagi i piękne egzotyczne kwiaty, nietypowe w tym regionie. Prowadziła zdrowy tryb życia, dlatego na zamku i we dworze spożywano dużo owoców, warzyw i lekkiego mięsa drobiowego. Hiszpańskie potrawy narodowe były również przygotowywane w okolicznych gospodarstwach, np. cocido, które składało się z ryżu, wędlin, kapusty i wołowiny. Choć miejscowi wspominają ją jako kobietę prostą i energiczną, przestrzegała też zasad arystokratycznego trybu życia.

Restauracja oferuje klientom indywidualnym i grupowym:

× organizację wesel

× imprezy na zakończenie szkoły, rocznice, chrzciny

× spotkania rodzinne, towarzyskie i firmowe oraz inne uroczystości

× średniowieczną biesiadę z programem na zamku Lubownia

Godziny otwarcia:

poniedziałek 10:00 - 18:00

Wtorek 10:00 - 18:00

Środa 10:00 - 18:00

czwartek 10:00 - 18:00

piątek 10:00 - 18:00

sobota 11:00 - 18:00

niedziela 11:00 - 18:00

Adres:

Zamocka 22, 064 01 Stara Lubovna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info