Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne Figa

Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne FIGA to hodowla kóz licząca około 300 kóz mlecznych. Gospodarstwo znajduję się na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczadów. 

Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne FIGA to hodowla kóz licząca około 300 kóz mlecznych. Gospodarstwo znajduję się na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczadów. 

Tereny wypasów to jedno z najczystszych przyrodniczo miejsc w Polsce, dzięki czemu mleko kozie i seryz tego gospodarstwa mają bogate właściwości odżywcze i zdrowotne. Kozie mleko jest doskonałe dla dzieci i alergików. Sery kozie są źródłem wartości odżywczych takich jak wapń, kwas foliowy, witaminy i sole mineralne.

Specjalnością gospodarstwa jest tradycyjne przetwórstwo mleka niepasteryzowanego, niczym domowy wyrób serów. W ofercie znajdziesz sery białe, sery podpuszczkowe (bundz i bryndza), sery dojrzewające, sery wołoskie i farmerskie, twarożki, domowe masło, surowe mleko, serwatkę.

Nazwa gospodarstwa Państwa Maziejuków, których już trzecie pokolenie zajmuje się hodowlą kóz i serowarstwem, pochodzi od pierwszej kozy imieniem Figa, która trafiła tutaj, kiedy po zawirowaniach historycznych rozpadł się miejscowy PGR, a rodzina szukała swojej nowej życiowej drogi. Dzisiejsze stado to w dużym procencie potomkowie owej pra-matki Figi ;-)

Poza produkcją serów gospodarstwo prowadzi niewielki sklep ze swoją produkcją na miejscu oraz sklep internetowy. Można również umówić się telefonicznie na zwiedzanie i degustację serów.

Godziny otwarcia:

po kontakcie telefonicznym

Adres:

Mszana 44/2, 38-454 Tylawa

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info