Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Skansen miniatur architektury drewnianej

Ktoś, kto zobaczy miniatury świątyń z pewnością będzie chciał zobaczyć te obiekty już w skali rzeczywistej. Opisy cerkwii - pierwowzorów miniatur - znajdują się na tablicach obok makiet.

Miniatury są eksponowane na terenie wokół cerkwi prawosławnej Świętego Włodzimierza, przy ul. św. Włodzimierza 3 w Krynicy - Zdrój.

Pomysł Parku Miniatur zrodził się w 2014 roku. Pomysłodawcami projektu było Towarzystwo Upowszechniania Tradycji i Kultury Łemków w Krynicy Zdroju.

Pierwowzorami miniatur są perełki architektury drewnianej, znajdujące się w okolicznych wioskach wokół kurortu. Na potrzeby parku miniatury wykonano w skali 1:1000. Autor miniatur wykonał także miniatury na potrzeby Parku Miniatur Centrum Kultury Ekumienicznej w Myczkowcach.

Nie wszyscy turyści i kuracjusze mają łatwość w przemieszczaniu się po regionie i niewątpliwie trudność sprawiałaby im podróż do każdego z tych miejsc. Namiastkę piękna okolicznych łemkowskich cerkwii pomysłodawcy ustawili wokół najpiękniejszej cerkwi w okolicy, czyli cerkwii Świętego Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego.

Ktoś, kto zobaczy miniatury świątyń z pewnością będzie chciał zobaczyć te obiekty już w skali rzeczywistej. Opisy cerkwii - pierwowzorów miniatur - znajdują się na tablicach obok makiet.

Godziny otwarcia:

24h

Adres:

ul. Św. Włodzimierza 3, 33-380 Krynica Zdrój

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info