Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Spływ pontonowy po Sanie

Spływy pontonowe to relaksująca propozycja wycieczki – dostosowana do osób w każdym wieku.  Na przygodę na Sanie możemy zaprosić zarówno grupy seniorów jak i rodziny z małymi dziećmi. Ta forma wypoczynku jest bardzo bezpieczna i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia.

Spływy pontonowe odbywają się na rzece San – największej rzece Podkarpacia. Spływy pontonowe to relaksująca propozycja wycieczki – dostosowana do osób w każdym wieku. Ta forma wypoczynku jest bardzo bezpieczna i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia. 

Instruktorzy podczas krótkiego szkolenia przed spływem nauczą sterować pontonem, pokażą jak poradzić sobie w sytuacjach, które mogą się zdarzyć po drodze, oraz dobiorą odpowiedni sprzęt asekuracyjny. 

Odcinek Sanu, na którym przygotowano przystanie, jest piękny widokowo oraz odporny na zmianę poziomu wód w rzece. Trasa  z Sanoka do Dębnej to około 9 kilometrów, jej przepłynięcie zajmuje około 2 godziny. Na tym odcinku nurt jest bardzo spokojny, zapewnia jednak piękne, rozległe widoki na wzgórza Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Średnia głębokość wody na tym odcinku to około 30-40 cm.

Ponton jest bardzo bezpiecznym sprzętem do pływania, doskonałym dla kogoś, kto chce po raz pierwszy spróbować swoich sił w turystyce wodnej. Jego konstrukcja sprawia, ze nie można go przewrócić, jest także niezatapialny. Największy atut to łatwość obsługi – każdy po 5 minutowym szkoleniu poradzi sobie bez problemu ze sprzętem.

Spływ kończy się na przystani w Dębnem – gdzie zbudowano bezpieczne, kaskadowe progi, które w sposób komfortowy pozwolą Wam zejść na brzeg.

Na brzegu przygotowano ławo-stoły, miejsca ogniskowe i grillowe, toaletę i zacienione miejsca wypoczynkowe, z których można skorzystać podczas, gdy organizatorzy zajmą się odwiezieniem kierowcy po pozostawiony na starcie spływu samochód.

ZielonyPonton.pl otrzymał certyfikat 2021 w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski.

Godziny otwarcia:

Rezerwacja spływu (w biurze PAWUK lub telefonicznie): 

Poniedziałek - Sobota 9:00-18:00

Adres:

UL. BIESZCZADZKA 5, 38-540 Zagórz

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info