person/62/stara_droga_1.jpg

Fundacja Stara Droga

Fundacja Stara Droga


Email fundacja@staradroga.com
Telefon 696 06 77 04

Zobacz strone autora

Fundacja Stara Droga powstała w 2013 roku z inicjatywy Marty i Krzysztofa Butrynów. Głównym celem Fundacji Stara Droga jest promowanie kultury, języka i sztuki oraz ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Europy Środkowo-Wschodniej w szczególności terenów pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-słowackiego w tym Roztocza i Łemkowszczyzny.

Cel ten staramy się realizować poprzez podejmowanie różnorodnych inicjatyw społecznych, edukacyjnych i wydawniczych. Organizujemy: spotkania, koncerty muzyki tradycyjnej i tradycją inspirowane, warsztaty i pokazy dla dzieci i młodzieży, prowadzimy badania etnograficzne, tematyczne strony internetowe, wydajemy publikacje, które są nagradzane w ogólnopolskich konkursach wydawniczych.

Władze Fundacji:
Marta Graban-Butryn – prezes,
Krzysztof Butryn – wiceprezes,
Iwona Mariańska Księżniak – członek zarządu.

Celami Fundacji są:

1. Działalność kulturalna, w szczególności:

a. Promowanie kultury, języka i sztuki oraz ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Europy środkowo-wschodniej w szczególności terenów pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-słowackiego w tym Roztocza i Łemkowszczyzny.
b. Upowszechnianie wiedzy o kulturach Europy środkowo-wschodniej, z uwzględnieniem kultur mniejszości narodowych i religijnych oraz grup etnicznych, żyjących na tych terenach.
c. Promowanie i twórcze kultywowanie muzyki, śpiewu, tańca tradycyjnego, zwyczajów, obrzędów oraz sztuki ludowej.
d. Budowanie i pogłębianie dialogu międzykulturowego, współpracy pomiędzy osobami i organizacjami z krajów Europy środkowo-wschodniej oraz tolerancji dla współistnienia różnych narodowości, wyznań i tradycji.

2. Ochrona środowiska, w szczególności promowanie ekologii i ochrony środowiska.

3. Działalność krajoznawcza i turystyczna, w szczególności upowszechnianie krajoznawstwa, turystyki oraz wypoczynku, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży.

4. Upowszechnianie sportu i kultury fizycznej.

 

źródło: http://staradroga.com/fundacja/o-nas/

 


Co zobaczyć?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info