person/24/Michal_Smetana.png

Michal Smetanka


muzyk, ale także twórca ludowy, inspiruje się głównie muzyką dawną Karpat oraz tradycją pasterską Spiszu. Założył i prowadzi MuzikMuzeum, muzeum ludowych instrumentów muzycznych we wsi Spišský Hrhov,

Michal Smetanka jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego UPJŠ Koszyce w Preszowie, później FPaHV Uniwersytetu w Preszowie. Pracował jako nauczyciel reedukacji, nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta. Od 1997 aktywny w sektorze non-profit w organizacjach zajmujących się kulturą ludową, etnografią i problematyką romską. Od 2000 roku zawodowo pracuje w trzecim sektorze.  Jest członkiem Ashoka International, Regionalnego Partnerstwa na rzecz Rozwoju oraz OZ Spiš - stowarzyszenia na rzecz odnowy i rozwoju regionu. Specjalizuje się w etnomuzykologii, kompozycji, produkcji instrumentów muzycznych i interpretacji muzycznej. Prowadzi prywatne muzeum instrumentów muzycznych. I wprowadzi nas w tajniki dźwięków i instrumentów z całego świata.


Co zobaczyć?


Gdzie spać?


Co zjeść?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info