person/10/widymo.jpg

WIDYMO - Zespół Pieśni Karpackiej

WIDYMO


to muzyka ludzi z Gór Słonnych na głosy i historie o tym, co było i co się staje. Nazwa zespołu Widymo pochodzi od słowa „wiedamy” („wiemy”) bo jak zespół mówi o sobie: „wiemy, że sztuka rodzi się w spotkaniu”. Artystki śpiewają w dialektach: bojkowskim, łemkowskim, pogórzańskim i doliniańskim. W repertuarze znajdują się też pieśni paraliturgiczne.


Lokalizacja Sanok

Zobacz strone autora

Zespół Pieśni Karpackiej WIDYMO - to muzyka ludzi z Gór Słonnych na głosy i historie o tym, co było i co się staje. Nazwa zespołu Widymo pochodzi od słowa „wiedamy” („wiemy”) bo jak zespół mówi o sobie: „wiemy, że sztuka rodzi się w spotkaniu”. Artystki śpiewają w dialektach: bojkowskim, łemkowskim, pogórzańskim i doliniańskim. W repertuarze znajdują się też pieśni paraliturgiczne.


Co zobaczyć?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info