Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Winnica Dwie Granice

W roku 2004 Lidia i Marek Nowińscy zrealizowali jedno ze swoich marzeń i założyli w Przysiekach koło Jasła swoją pierwszą winnicę. Winnice polskie zaczęły wtedy przeżywać czas renesansu. Właściciele zachwycili się winiarstwem kilkanaście lat temu na Węgrzech. To tam nauczyli się szacunku do wina i podziwu dla winiarzy. Nazwa "Dwie Granice" wzięła się z położenia winnicy na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy.

Dziś winiarnia obsługuje technologicznie uprawę z powierzchni ok. 6ha. Produkuje się tu wina zarówno białe, jak i czerwone, wytrawne, półsłodkie i likieryzowane w ilości ok. 10-12 tys. litrów rocznie. Wśród uprawianych szczepów znajdziemy winorośle hybrydowe np. Regent, RondoMarechal Foch, Swenson Red, Hibernal czy Bianca, winorośle szlachetne np. Chardonay i pierwszą polską odmianę Jutrzenka.

Degustacje (po wcześniejszej rezerwacji u sommeliera winnicy) odbywają się w zaaranżowanej w tym celu części piwnicy lub w urządzonej stylowymi, historycznymi meblami sali degustacyjnej na I piętrze. Przy sali działa również sklep z winem. Na górnej kondygnacji winiarni uruchomiono w 2021r komfortowe pokoje noclegowe dla max. 16 osób. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, szafę, biurko, lampki nocne, a w łazienkach znajdziemy wc, umywalkę, kabinę prysznicową, suszarkę do włosów i komplet ręczników. Do dyspozycji gości jest też salonik z telewizorem, biblioteczką i grami towarzyskimi oraz kuchnia wyposażona m.in. w kuchenkę elektryczną, zmywarkę, lodówkę i ekspres do kawy.

Godziny otwarcia:

Sklep otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 - 17:00 

Degustacje – po umówieniu telefonicznym lub w godzinach pracy sklepu

Adres:

Przysieki 412, 38-207 Przysieki

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info