Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem

Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Bieszczadów – w naturalnym otoczeniu można przyglądać się życiu żubrzego stada nie burząc przy tym spokoju tych dostojnych zwierząt.

Zagroda pokazowa żubrów położona jest na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Powstała ona w 2012 roku. Jej głównym celem jest poprawa kondycji genetycznej bieszczadzkich żubrów oraz chęć odtworzenia stada „Górny San”. Żubry podatne są na wiele chorób, w tym na zarażenie się gruźlicą. Właśnie z tą chorobą zmagało się stado żyjące na terenie nadleśnictwa Stuposiany.

Zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

W zagrodzie podziwiać możemy żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące ze Szwajcarii, Francji, Polski a także Niemiec.

Żubry z Mucznego są jedną z największych atrakcji Bieszczad.

Obiekt ten rozdzielony jest na część pokazową, z tarasami widokowymi, ławkami, tablicami informacyjnymi dla turystów i aklimatyzacyjną, do której trafiają żubry sprowadzane w Bieszczady oraz te, które mają trafić na wolność.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 09:00 - 19:00

wtorek 09:00 - 19:00

środa 09:00 - 19:00

czwartek 09:00 - 19:00

piątek 09:00 - 19:00

sobota 09:00 -19:00

niedziela 09:00 -19:00

Wstęp jest bezpłatny

 

Adres:

Stuposiany 1A, 38-713 Muczne

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info