Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Mestská Galéria Lipany

Galeria Miejska w Lipanach znajduje się w budynku urzędu miejskiego na parterze. Można tam obejrzeć wystawy, głównie z zakresu malarstwa i fotografii.

Lipany to niewielkie miasto położone w kraju Preszowskim liczące około 6500 mieszkańców. Pierwsze wzmianki o tym miasteczku pochodzą z 1312 roku. W budynku urzędu miejskiego na parterze znajduje się Miejska Galeria w Lipanach. Galeria ta bardzo często organizuje wystawy promujące lokalnych plastyków. Najczęściej są to wystawy obrazów i fotografii, które można zakupić podczas zwiedzania tego obiektu.

Do galerii łatwo jest się dostać , ponieważ po drugiej stronie ulicy mieści się duży parking, gdzie możemy pozostawić swój samochód w czasie zwiedzania wystaw, aktualnie prezentowanych w galerii.

W ostatnim czasie w galerii odbyła się wystawa malarstwa Natalie Studenkowej pod tytułem „Barwy światła i wody”.

W holu galerii można obejrzeć wystawę zatytułowaną „ Rok na Dziedzine” czyli dzieło sławnego artysty Jano Stołka pokazujące, jak ludzie żyli na tych terenach. Również w holu galerii znajduje się ekspozycja ANJEL czyli wystawa figurek różnego rodzaju aniołków, które bywają przez nas widziane, lecz czasem także niewidzialne.

Odwiedzenie tej galerii może być znakomitym uzupełnieniem programu dla osób, korzystających z atrakcji nowego aquaparku w Lipanach lub zapalonych narciarzy, zjeżdżających na pobliskich stokach narciarskich.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 8.00 - 15.30

Adres:

Krivianska 1, 082 71 Lipany

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info