„Kultura - Turystyka – Biznes. EtnoCarpathia - Produkt Premium Marki Karpackiej”

„Kultura - Turystyka – Biznes. EtnoCarpathia - Produkt Premium Marki Karpackiej”

W dniu 25 października br. w Rzeszowie odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Kultura - Turystyka – Biznes. EtnoCarpathia - Produkt Premium Marki Karpackiej”, organizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

Turystyka, będąca jednym z obszarów priorytetowych Euroregionu Karpackiego, bazuje na potencjale przyrodniczym i kulturowym Karpat. To tutaj stykają się liczne grupy etniczne i etnograficzne, tworząc wyjątkową mieszankę kulturową i niezwykłe miejsce warte odkrycia. Elementem, który ma promować to bogactwo regionu jest Marka CARPATHIA, a dokładnie jej submarka – EtnoCarpathia, czerpiąca z bogactwa etnograficznych kultur pogranicza polsko-słowackiego.

Wydarzenie było okazją do spotkania środowisk sektora publicznego i prywatnego, skupiając przedstawicieli jednostek samorządowych, a także świata nauki i biznesu. W gronie praktyków, ekspertów i ekonomistów rozmawiano o perspektywie komercjalizacji zasobów kulturowych domu Marki CARPATHIA. Angażując środowiska naukowe analizowano otoczenie społeczno – gospodarcze marki oraz system planowania przestrzennego submarek terytorialnych. Badano także potencjał EtnoCarpathii pokazując, jak przekształcać zasoby w produkty. Na koniec zaproszono uczestników na wędrówkę po polsko-słowackim pograniczu oraz na spotkanie z prawdziwymi pasjonatami i swoistymi strażnikami tradycji karpackiej kultury. 

Konferencję zakończyła uroczysta gala z fantastycznym koncertem zespołu Wernyhora.

----

Konferencja została zrealizowana w ramach projektu „EtnoCarpathia” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Społeczność

Co zobaczyć?


Gdzie spać?


Co zjeść?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info