Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

SNM Muzeum Ukrajinskej kultury - Svidnik

SNM - Muzeum Kultury Ukraińskiej w Świdniku, najstarszy specjalizuje Muzeum Narodowe w zasięgu ogólnokrajowym, zajmuje się dokumentacją z podstawowych etapów rozwoju kulturalno-historycznego i społeczno-gospodarczego Ukraińców na Słowacji.

Słowackie Muzeum Narodowe – Muzeum Kultury Ukraińskiej w Świdniku to najstarsze narodowe specjalistyczne muzeum o zakresie ogólnokrajowym. Zajmuje się ono dokumentacją rozwoju społeczeństwa ukraińskiego na Słowacji pod kątem kulturalno-historycznym i socjalno-ekonomicznym.

Muzeum posiada trzy oddziały: Oddział Główny, gdzie znajduje się wystawa o tematyce kulturalno-historycznej, skansen oraz Galerię Dezidera Millyho.

Muzeum zajmuje się m.in. działalnością naukową, bierze też udział w wielu międzynarodowych projektach, przede wszystkim w obszarze badania tradycyjnej kultury ludowej w Karpatach i przyległych obszarach. Trzykondygnacyjna wystawa na powierzchni 1 700 m2 oferuje zwiedzającym krótką charakterystykę przyrodniczo-historycznych warunków życia w regionie, jak też przegląd dziejów osiedlenia, gospodarki, administracji państwowej, socjalnego, narodowego i kulturowego rozwoju ukraińskiej grupy etnicznej od czasów najdawniejszych po współczesność. Przedstawia obszar północnowschodniej Słowacji z naciskiem na rozwój stosunków międzyetnicznych w przedziale czasowym od neolitu po lata osiemdziesiąte XX wieku.

Na podstawie.slovakia.travel

Godziny otwarcia:

poniedziałek: ZAMKNIĘTE
wtorek: 08:30 - 16:00
środa: 08:30 - 16:00
czwartek: 08:30 - 16:00
piątek: 08:30 - 16:00
sobota: 10:00 - 16:00
niedziela: 10:00 - 16:00

Adres:

Centrálna 258, 089 01 Svidník

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info