Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Dwór Hanuszowce

Jedna z najpiękniejszych rezydencji barokowych w regionie preszowskim z czterema wieżami nadal dominuje w malowniczym mieście pod Górami Slanskimi.

Jedna z najpiękniejszych rezydencji barokowych w regionie preszowskim z czterema wieżami nadal dominuje w malowniczym mieście pod Górami Slanskimi. Bracia Tomáš i Jozef Dessewffy, budowniczowie tej masywnej dwupiętrowej bryły z bogatą dekoracją stiukową okien, ukryli ją w zieleni parku, którego fragmenty również zachowały się do dziś.

Dwór, wybudowany przed połową XVIII wieku, do 1940 roku był jedną z rodowych rezydencji Dessewffy. Nie zachowało się jednak nic z luksusowo wyposażonych salonów. W czasie II wojny światowej mieściła się tutaj siedziba obozu pracy przy budowie kolei. Od 1976 roku dwór stał się siedzibą muzeum regionu Vranov.

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 07:30 - 15:30

Adres:

Zámocká 160/5, 094 31 Hanušovce nad Topľou

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info