Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Skanzen SNM - Muzea Ukrajinskej kultury - Svidnik

Jednym z oddziałów Słowackiego Muzeum Narodowego w Svidniku na Słowacji jest skansen, a dokładniej Muzeum Kultury Ukraińskiej w Svidníku. Miejsce to może zainteresować osoby w każdym wieku. Na powierzchni 11 ha znajduje się 50 obiektów architektury ludowej między innymi chaty kryte słomą, młyn, gospoda i drewniana cerkiew.

Jednym z oddziałów Słowackiego Muzeum Narodowego w Svidniku na Słowacji jest skansen, a dokładniej Muzeum Kultury Ukraińskiej w Svidníku. Miejsce to może zainteresować osoby w każdym wieku. Na powierzchni 11 ha znajduje się 50 obiektów architektury ludowej między innymi chaty kryte słomą, młyn, gospoda i drewniana cerkiew. Ekspozycja etnograficzna pod gołym niebem została udostępniona w 1982 r. Pokazuje obraz dawnych warunków życia Ukraińców w tym regionie. Skansen przedstawia typowe zabytki architektury ludowej z obszaru północno-wschodniej Słowacji. W skansenie znajduje się także wiejska szkoła, w której dzieci uczyły się razem w jednej klasie. W niewielkim budynku mieściło się także skromne pomieszczenie dla nauczyciela. Warto odwiedzić skansen w Svidníku, by poczuć jego oryginalny klimat. Wizyta w skansenie pozwala niemal cofnąć się w czasie. Dodatkową zaletą obiektu jest malownicze położenie pośród pięknej przyrody. W pobliskim amfiteatrze regularnie odbywają się imprezy folklorystyczne. Najpopularniejszymi wydarzeniami są Dni Kultury Słowackich Ukraińców – Rusinów (w czerwcu) i Festiwal Rusiński (w maju).

Opis w oparciu o severovychod.sk


 

Godziny otwarcia:

wt - pt 8.30 - 16.00

sb-nd 10.00 - 16.00

Adres:

Centralna 258, 089 01 Svidnik

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info