Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Tradycyjna Spiska Chałupa, Kamienka

Tradycyjna spiska chałupa znajduje się w cichej części miejscowości Kamienka pod numerem 161. Ma zachowane i zrestaurowane typowe i tradycyjne cechy budownictwa Górnego Spisza z XIX wieku.

Tradycyjna spiska chałupa znajduje się w cichej części miejscowości Kamienka pod numerem 161. Ma zachowane i odrestaurowane typowe i tradycyjne cechy budownictwa Górnego Spiszu z XIX wieku.

Na wyposażeniu pokoi jest kolekcja dawnych akcesoriów i oryginalnych przedmiotów codziennego użytku z czasów naszych  przodków.

Domek ten jest ogrodzony i umożliwia parkowanie samochodu bezpośrednio na podwórku.

Do domku z drewnianej werandy wchodzi się do pokoju dziennego (2 miejsca-rozkładana sofa), z piecem kaflowym. Stamtąd można przejść do sypialni (3 miejsca) lub do kuchni z pełnym wyposażeniem kuchennym.

Z kuchni przechodzi się do łazienki z umywalką (z bieżącą zimną i ciepłą wodą), prysznicem i toaletą.

Ogrzewanie pomieszczeń jest centralne, gazowe, ale można też ogrzewać w salonie lub w sypialni piecami kaflowymi. Kolejny piękne miejsce, tzw. domek myśliwski z otwartym kominkiem i ławką znajduje się w podziemiach chaty.

Za domem, przed wejściem do części ogrodowej działki, znajduje się zadaszony taras z ogrodowym kominkiem. Oprócz oczka wodnego ogród zdobi również wspaniała studnia z klatką z kutego żelaza.

Rezerwacja obiektu jest możliwa po uprzednim skontaktowaniu się z Panem Ondrejem Tyrpakiem.

Godziny otwarcia:

Rezerwacja noclegu telefoniczna i mailowa, brak stałej recepcji

Adres:

Kamienka 161, 064 01 Stara Lubovna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info