Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Vcelia farma Okruhle

Hodowla pszczół znajduje się we wschodniej Słowacji w czystym środowisku naturalnym Wyżyny Ondawskiej w miejscowości Okrúhle, w bliskiej odległości od proponowanego Generalnego Obszaru Chronionego "Lesopark Kerta w Okrúhle".

Hodowla pszczół znajduje się we wschodniej Słowacji w czystym środowisku naturalnym Wyżyny Ondawskiej w miejscowości Okrúhle, w bliskiej odległości od Generalnego Obszaru Chronionego "Lesopark Kerta w Okrúhle".

Miejsce to nadaje się głównie do pozyskiwania miodów leśnych i spadziowych, gdyż lesistość regionu jest stosunkowo duża. Malownicze lasy przeplatają się tutaj z górskimi łąkami i pastwiskami. W tym obszarze stosowane są zasady rolnictwa ekologicznego, które bezwzględnie wykluczają stosowanie jakichkolwiek nawozów sztucznych lub innych środków ochrony roślin.

Farma zajmuje się profesjonalnym pszczelarstwem oraz produkcją specyficznych miodów z regionu Dukli. Liczy się jakość, a nie ilość pozyskiwanego miodu. Fitoróżnorodność okolicznych lasów jest bardzo bogata (od 40 do 50 gatunków drzew). Najcenniejszym składnikiem obszaru chronionego jest skład roślinny zbiorowisk leśnych ze znaczną reprezentacją cennych drzew liściastych jak np: klon górski Acer pseudoplatanus, klon mleczny Acer platanoides, jesion cienki Fraxinus excelsior, lipa drobnolistna Tilia cordata Wśród drzew iglastych można wymienić jodłę białą Abies alba, świerk pospolity Picea abies, sosnę zwyczajną Pinus silvestris oraz świerk liściasty Larix decidua.

Na obszarze leśnym, w którym są ustawione ule, znajdują się jedne z najstarszych drzew we wsi Okrúhle, które spełniają kryteria drzew chronionych.

Adres:

Okruhle 84, 090 42 Okruhle

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info