Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Košiar o. z.

KOŠIAR z o.o.. z siedzibą w Topoli (powiat Snina) została utworzona w celu wspierania zachowania dziedzictwa kulturowego, tradycyjnego rzemiosła oraz przyczyniania się do poprawy warunków życia społeczności rusnackiej zamieszkującej z obszaru Vihorlatu. Celem jej działania jest również przekazanie odwiedzającym Połoniny tradycyjnego folkloru.

Jaroslav Lechan , który odgrywa jedną z głównych ról w opisywanym przedsięwzięciu tak mówi o sobie “Jestem zwyczajną, młodą osobą, która nie dba o to, jak świat się zmienia i unowocześnia, powoli, ale pewnie zapominając o tradycjach naszych przodków. Nie boję się pracy fizycznej i staram się również doprowadzić moje dzieci do nabycia umiejętności manualnych, które są bardzo potrzebne i na pewno nie zawiodą. Myślę, że pobyt u nas będzie dla wielu naprawdę nowym i niezapomnianym przeżyciem. Moim celem jest uprzyjemnienie gościom pobytu w Połoninach i sensowne wypełnienie ich wolnego czasu po trudnych wędrówkach po okolicznych wzgórzach”.

Można tutaj otrzymać:

domowy chleb wypiekany w tradycyjnym glinianym piecu

domowy ser owczy i żentycę

tradycyjną wypalaną ceramikę

Firma oferuje też swoje usługi jak:

oprowadzanie po okolicy

budowa tradycyjnych pieców glinianych

tynkowanie ścian tynkiem glinianym

układanie dachu krytego strzechą

Dla zainteresowanych istnieje możliwość zakwaterowania się w pensjonatach u Jara i u Mira

Godziny otwarcia:

rezerwacja telefoniczna i mailowa

Adres:

Topola 69, 069 65 Topola

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info