Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Restauracja Pivovar U Medved'a

Pivovar U Medved'a to kultowe miejsce w Humennem - poza wyborną kuchnią regionalną można tu zakosztować kraftowego piwa, wyrabianego we własnym małym browarze.

Pivovar U Medved’a to najdalej na wschód Słowacji wysunięta firma piwowarska. W niewielkim rzemieślniczym browarze, który do niedawna mieścił się na zapleczu lokalu przy ul. Namesti Slobody 70, warzono 8 gatunków kraftowego piwa oraz 2 piwa specjalne: bezalkoholowe i radler grapefruitowy. Dziś produkcja piwa odbywa się już w innej lokalizacji, ale miejsce zachowało klimat browaru.

W niewielkim pawilonie trafimy najpierw na sympatyczne niedźwiadki z drewna, zachęcające do wejścia. We wnętrzu, urządzonym ze smakiem i sznytem browarnianym rozmieszczono sporo stolików, krzeseł i ław barowych. Ściany ozdabiają schematy technologii produkcji piwa. Całość sprawia wrażenie profesjonalnie, ale i sympatycznie urządzonego wnętrza. Na prawo od baru znajdziemy też tzw. salonek, który umożliwia organizację imprez zamkniętych.

Niedźwiedziowa kuchnia oparta jest o tradycje regionu i cieszy się popularnością wśród mieszkańców Humennego, którzy nawet w czasie lockdownu zapewniają firmie niezłe obroty zamawiając dania na wynos.

Wśród piw kraftowych, warzonych w browarze wymienić należy piwa dolnej fermentacji Výčapna 10°, Ležiak svetlý 12° i Ležiak špeciál 13° oraz piwa górnej fermentacji Macko 10°, Medved 12°, Maco 11°, APA 12°, ALE 13°, IPA 16°, Stout 14°, Milk Stout 17°, Baltic Porter 18°, Medový Porter 19°, Zázvor 13°, Pumpkin ALE 12°, Witbier 12°, Pšeničné 12°, Malinové 12°.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek czwartek 10:00 - 23:00

piątek sobota 11:00 - 02:00

niedziela 11:00 - 22:00

Adres:

ul Namesti Slobody 70, 066 01 Humenne

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info