Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Vihorlat Museum Humenne

Muzeum Vihorlatské powstało w 1960 roku, przy czym od 1969 roku ma siedzibę w budynku renesansowego pałacu pochodzącego z XVII wieku. Pałac – kasztel powstał na przełomie XVI i XVII wieku, związany jest z losami rodziny Drugethy. W obecnych czasach w pałacu znajdują się zbiory muzealne o tematyce historycznej i krajoznawczej.

Muzeum Vihorlatské powstało w 1960 roku, przy czym od 1969 roku ma siedzibę w budynku renesansowego pałacu pochodzącego z XVII wieku. Pałac – kasztel powstał na przełomie XVI i XVII wieku i związany jest z losami rodziny Drugethy. W obecnych czasach w pałacu znajdują się zbiory muzealne o tematyce historycznej i krajoznawczej.

Ekspozycje stałe:

Ekspozycja historii sztuki powstała w roku 1971. Przedstawia zwiedzającym dawną kulturę mieszkalną tutejszej szlachty od czasów renesansu aż do XX wieku.

Ekspozycja przyrodnicza w północnym skrzydle pałacu - kasztelu przedstawia środowisko naturalne powiatu Humenné.

Dział galerii, powstały w 1989 roku, skupia się na działalności wystawczej, kulturalnooświatowej oraz publikacyjnej. Organizowane są tutaj wystawy artystów słowackich i zagranicznych. Muzeum w swej kartotece dokumentuje informacje o życiu i twórczości artystów regionalnych.

W parku pałacowym zlokalizowana jest Ekspozycja budownictwa ludowego i wyposażenia wnętrz.

Źródło: Vihorlatské múzeum Humenné

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00

sobota -niedziela 14.00 - 18.00

Adres:

ul. Mierova, 066 01 Humenne

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info