Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Karczma Pod Lipami - Czerwony Klasztor

W starym klasztorze kartuzów znajduje się XVIII-wieczna tawerna.  Jej położenie w pobliżu ważnego szlaku handlowego pozwalało przechodniom, podróżnikom i kupcom odpocząć przez chwilę, odświeżyć się i napić się zacnego piwa, warzonego przez mnichów.

W starym klasztorze kartuzów znajduje się XVIII-wieczna tawerna. Mieszkający tu mnisi, oprócz zajęć duchowych, poświęcili się także pszczelarstwu i uprawie zbóż, które znalazły swoje dalsze zastosowanie w produkcji piwa. Podawano go w tawernie klasztornej. Jej położenie w pobliżu ważnego szlaku handlowego pozwalało przechodniom, podróżnikom i kupcom odpocząć przez chwilę, odświeżyć się i napić się tego zacnego trunku.

Do dziś, po wielu latach, karczma nadal spełnia swoją pierwotną funkcję. Zaprasza gości z całego świata na relaks, przekąskę i posiłek w spokoju, z pięknym widokiem na malownicze Trzy Korony.
Poza prostymi posiłkami, napojami, aperitifami, kawą, przekąskami i deserami stylowo urządzona karczma oferuje również możliwość skosztowania półciemnego piwa Romuald, specjalnie warzonego dla klasztoru. W ten sposób muzeum kontynuuje tradycję warzenia piwa w klasztorze. Miód spadziowy, który pochodzi bezpośrednio ze środowiska Zamagurii, nadaje temu niepasteryzowanemu napojowi 15° wyjątkowego smaku.

Godziny otwarcia:

9:00 – 19:00

 

Adres:

Czerwony Klasztor, Pod Lipami 20, 059 06 Czerwony Klasztor

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info