Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Restauracja Góralska Czerwony Klasztor

Regionalna restauracja góralska u “Petrika” znajduje się w miejscowości Czerwony Klasztor na Słowacji. Oddalona jedynie 200 metrów od przystani Spływu Dunajcem, zaś z jej okien i tarasu można podziwiać szczyt Trzech koron.

Regionalna restauracja góralska u “Petrika” znajduje się w miejscowości Czerwony Klasztor na Słowacji. Oddalona jedynie 200 metrów od przystani Spływu Dunajcem, zaś z jej okien i tarasu można podziwiać szczyt Trzech koron. Restauracja posiada 60 miejsc: w gazdowskiej izbie znajduje się 18 miejsc , jest też taras letni który dysponuje 40 miejscami. Kuchnia oferuje gościom specjały kuchni Słowackiej oraz pełną gamę doskonałych serów góralskich. Zjecie tu pierogi, placki po góralsku i gazdowską płytę, pełną regionalnych wędlin i serów. Specjalnością restauracji jest dunajecki pstrąg, pieczone specjały z wieprzowiny, drobiu, oraz serów. Turyści zajadają się też „bryndzowymi haluszkami” czyli przecieranymi kluseczkami z ciasta mączno-ziemniaczanego i bryndzy, podawanymi ze śmietanką i skwarkami.

Restauracja organizuje również pikniki przy kapeli góralskiej.

Ten sam właściciel oferuje również zakwaterowanie w 2 pokojach dwuosobowych,1 trzy osobowym i 2 czteroosobowych w pensjonacie Jolla. Wszystkie pokoje wyposażone są w WC, łazienkę z prysznicem, telewizor LCD z telewizją satelitarną.

Można tu również zamówić spływ Dunajcem.

Godziny otwarcia:

codziennie od 8:00 do 22:00

Adres:

Czerwony Klasztor 61, 059 06 Czerwony Klasztor

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info