Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Bieszczadzkie Smaki

W Smolniku (gmina Komańcza) za pierwszym mostkiem nad Oslłwą po lewej stronie stoi 130 letnia łemkowska chyża, w której można nabyć wykonane według lokalnych przepisów przetwory. Miejsce to nazywa się “Bieszczadzkie Smaki”.

W Smolniku (gmina Komańcza) za pierwszym mostkiem nad Osławą po lewej stronie stoi 130 letnia łemkowska chyża, w której można nabyć wykonane według lokalnych przepisów przetwory. Miejsce to nazywa się “Bieszczadzkie Smaki”.

Historia tego miejsca zaczęła się w 2010 roku, kiedy to znużeni miejskim życiem Wiesia i Bogdan Ablewscy postanowili rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu i przenieść się w Bieszczady. Urzekła ich stara łemkowska chyża i postanowili tchnąć w nią trochę nowego życia tworząc magiczne miejsce gdzie można zaglądnąć, posłuchać historii opowiadanych przez Bogdana i skosztować wytwarzanych tu przez właścicieli wyrobów i przetworów opartych na naturalnych produktach. W gospodarstwie piecze się trzy rodzaje chleba na zakwasie - "Śpiewany", "Biały" i "Żytni". Na czystych łąkach bieszczadzkich zbierane są świeże rośliny, które są surowcem do świeżych soków wyciskanych na zimno, syropów, miodków, dżemików i powideł. Wypiekane tu chleby gospodarze polecają zjadać z masełkiem czosnkowym z czosnkiem niedźwiedzim. Można też skusić się na pachnące naturalnym dymem wędzonki z domowej wędzarni Bogdana. Dostaniemy też tutaj różnego rodzaju sery twarogowe i podpuszczkowe dojrzewające produkowane z mleka od lokalnych krów.

Ostatnio pojawiła się seria rewelacyjnych nalewek i destylatów regionalnych.

Gospodarze serdecznie zapraszają i gwarantują , że dla nikogo ich specjałów nie zabraknie.


 

Godziny otwarcia:

codziennie 8:00 - 18:00

Adres:

Smolnik 9, 38-543 Komańcza

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info