Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Restauracja i kawiarnia U Becza

Kultowa restauracja i kawiarnia w historycznej średniowiecznej kamienicy przy rynku w Bieczu

Restauracja i kawiarnia "u Becza" jest to obiekt zlokalizowany w Bieczu - niewielkim malowniczym miasteczku, swym urokiem od lat przyciągającym wielu turystów. Lokal położony jest w samym Rynku, w XV-wiecznej zabytkowej kamienicy mieszczańskiej Domie Zbója Becza – legendarnego założyciela miasta.

Kuchnia restauracji czerpie inspiracje z najlepszych tradycji kuchni polskiej i staropolskiej. Menu z pewnością spełni kulinarne oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy.

Dania w restauracji oparte są o naturalne, najlepsze, lokalne i świeże produkty. Restauracja „u Becza” specjalizuje się w swojskiej kuchni oraz w własnych wypiekach oraz przetworach. Jest to miejsce przyjazne z rodzinną atmosferą.

We wnętrzu lokalu wystawiają swoje prace lokalni artyści, których właściciele wspierają poprzez promowanie. Większość obrazów wiszących na ścianach to produkcje spod pędzla Natalii Krygowskiej pochodzącej ze Strzeszyna, Barbary Rudzińskiej z Klęczan, przyszłej Bieczanki, oraz Marty Pilch-Bartuś z Biecza. Rzeźby wystawiane w restauracji są spod dłuta Władysława Konsura z Biecza.

Część z wiszących obrazów i rzeźb jest możliwa do zakupienia. Dodatkowo w restauracji w brzmieniach popowych, jazzowych i bluesowych grana jest również muzyka na żywo w wykonaniu Luizy Dublewicz-Mleczko. W wakacyjne popołudnia można w wnętrzach restauracji spotkać prawdziwych rycerzy.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 10:00 - 22:00

wtorek 10:00 - 22:00

środa 10:00 - 22:00

czwartek 10:00 - 22:00

piątek 10:00 - 22:00

sobota 10:00 - 22:00

niedziela 10:00 - 22:00

Adres:

Rynek 2, 38-340 Biecz

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info