Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Siekierezada

„Siekierezada” jest dziś znacznie większa niż przed laty. Ma trzy sale i antresolę. Gości witają figury diabłów i portrety bieszczadników – pierwszych bywalców pierwotnej pijalni piwa.

Z zewnątrz jest niepozorna i niczym się nie wyróżnia- ot, jeszcze jedna drewniana chata. Ale ta, stojąca w centrum Cisnej (woj. podkarpackie) jest niezwykła – to słynna „Siekierezada”.

Siekierezada w Cisnej, zwany też biesowską knajpą, nawiązuje do kultowej powieści Edwarda Stachury pod tym samym tytułem. Ma swój specyficzny klimat i wystrój łączący cechy twardych bieszczadzkich drwali jak i wrażliwych artystów, dla których Bieszczady stały się inspiracją.

W Siekierezadzie na ścianach wiszą siekiery i diabelskie łby, ale także dzieła lokalnych artystów oraz fotografie charyzmatycznych bywalców. Słynne jest tutejsze wino oraz piwo lane prosto z "pipy". W sezonie i poza nim napotkamy tłumy turystów, robiących pamiątkowe fotografie i zajadających się tradycyjnymi daniami tego regionu. Przyjęło się przysłowie, że być w Cisnej i nie odwiedzić Siekierezady, to jak być w Rzymie i Papieża nie widzieć.

„Siekierezada” jest dziś znacznie większa niż przed laty. Ma trzy sale i antresolę. Gości witają figury diabłów i portrety bieszczadników – pierwszych bywalców pierwotnej pijalni piwa. Nawet skrzydła drzwi do części barowej mają sylwetki biesów. W wystroju dominuje drewno. Okładka menu (płaskorzeźba diabłów) jest drewniana i łańcuchem przytwierdzona do stołów , ale znakiem rozpoznawczym knajpy są siekiery powbijane w masywne drewniane stoły. Pod sufitem wiszą rogi jelenie i łańcuchy. Całość wystroju oddaje charakter dawnej knajpy bieszczadzkich drwali i zakapiorów.

Godziny otwarcia:

W niskim sezonie turystycznym:

środa Zamknięte

czwartek Zamknięte

piątek 10:00–22:00

sobota 10:00–22:00

niedziela 10:00–22:00

poniedziałek Zamknięte

wtorek Zamknięte

Adres:

Cisna 92, 38-607 Cisna

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info