RuthenicArt Sebastian D. Dubiel

RuthenicArt Sebastian D. Dubiel


38-400 Krosno, ul. Podwale 38


Lokalizacja Krosno

Zobacz strone autora

Sebastian Dubiel-Dmytryszyn jest przewodniczącym stowarzyszenia „Pod Karpatami” i właścicielem wydawnictwa „RuthenicArt”. Jego krąg zainteresowań to Rusini - Łemkowie - Ukraińcy. Działa w kręgu rusińskiej tożsamości etnicznej w Karpatach. 
Oficyna Wydawnicza RuthenicArt powstała w 2012 roku w Galicji, jako autorskie, niezależne wydawnictwo regionalne. RuthenicArt specjalizuje się w książkach o nakładach kolekcjonerskich, skierowanych do pasjonatów i badaczy zajmujących się pograniczem kultur obszaru karpackiego. To jedyne wydawnictwo podejmujące tematykę etniczną, promujące przy tym kulturę autochtonicznej ludności rusińskiej (łemkowskiej).
Sebastian Dubiel-Dmytryszyn jest również pomysłodawcą Karpackiego Festiwalu Filmowego. Odbywa się na Podkarpaciu od 2011 roku. 
Pierwsza edycja KFF miała miejsce w 2011 roku w Jaśliskach została zorganizowana wyłącznie dzięki dużemu zaangażowaniu kilku osób, bez instytucjonalnego wsparcia, II edycja miała miejsce w 2012 r. w Zyndranowej, III w Rzepniku, w 2013 r., IV edycja w Cisnej w 2015 r. natomiast V edycja odbyła się w Krośnie.
Ze względu na tegoroczne utrudnienia w organizowaniu imprez i festiwali z udziałem publiczności VI edycja Karpackiego Festiwalu Filmowego została przeniesiona do sieci - dzięki programowi Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".


Co zobaczyć?


Produkty


Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info