Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Stadnina koni huculskich w Regietowie

Stadnina Koni Huculskich w Regietowie dysponuje stajniami hodowlanymi, karczmą i hotelem, co umożliwia coraz liczniejszym gościom korzystanie z uroków jazdy konnej.

Regietów słynie z mającej tu swoją siedzibę Stadniny Koni Huculskich ( w listopadzie  2013 roku została włączona w struktury Kombinatu Rolnego Kietrz )  . Ośrodek rozwija się bardzo dynamicznie. Dysponujemy już nowymi stajniami hodowlanymi, karczmą, hotelem. Rośnie stado hodowlane koni rasy huculskiej (największe w Polsce i w Europie). Z dnia na dzień wzmaga się ruch turystyczny na terenie Stadniny, rośnie zainteresowanie końmi huculskimi, turystyką konną. Stadnina przyjmuje coraz szersze rzesze turystów z kraju i za granicy, a to wiąże się z poszerzaniem listy dostępnych atrakcji, świadczonych usług.

W 1984 roku podjęto decyzję o budowie stadniny koni w Gładyszowie, a rok później przeniesiono tam pierwszą partię koni. W 1988 roku w SK Siary znajdowało się 50 klaczy.

Niekorzystne warunki klimatyczne oraz słaba jakość gleb spowodowały, że uprawiano tam jedynie te rośliny, które w tych trudnych warunkach były w miarę wierne w plonach. Istniała również duża trudność w prowadzeniu gospodarstwa rolnego, w którym użytki zielone, jak już wcześniej było wspomniane, wynosiły 65% użytków rolnych.

Po przejęciu przedsiębiorstwa przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa przystąpiono do prac związanych z przekształceniem Stadniny Koni Siary. W roku 2001 decyzją ANR siedziba i częściowa hodowla koni została przeniesiona do Regietowa do byłych obiektów po Spółdzielni Roliczej , gdzie powstały dwie stajnie hodowlane , stodoła , kryta ujeżdżalnia oraz karczma , a w roku 2005 do użytku został oddany budynek hotelowy "Gościniec Jaśmin".

Adres:

Regietów 28, 38-315 Regietów

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info