Trasa przeznaczona dla:
Ocena miejsca:
ocena: 0
Dodaj to miejsce do Twojej trasy: dodaj

Stanica Kresowa Chreptiów

Stanica Kresowa Chreptiów to miejsce na niezapomniany wypoczynek w Bieszczadach, gdzie poczujesz się jak bohater sienkiewiczowskiej Trylogii. Architektura, wystrój wnętrz, a nawet menu w restauracji – nawiązują wprost do czasów, w jakich Mały Rycerz dzielnie bronił kresów Rzeczypospolitej. Do tego magiczne widoki Wysokich Bieszczadów za oknem…

Stanica Kresowa Chreptiów położona jest na wzgórzu nad Lutowiskami. W dzień rozciąga się z niej najpiękniejszy widok na Wysokie Bieszczady. O poranku można tu zobaczyć cudowny widok bieszczadzkich szczytów skąpanych w słońcu, a poniżej Lutowiska we mgle, z której wystaje jedynie wieża kościoła. W nocy panorama rozgwieżdżonego nieba skłania do zadumy. Czystość nieba pozwala poczuć się jak w planetarium i podziwiać drogę mleczną, konstelacje gwiazd, poszukać swojej szczęśliwej gwiazdy.

Stanica Kresowa Chreptiów nawiązuje swym układem przestrzennym i wystrojem do stanic kresowych wojsk I Rzeczypospolitej. Z okna pokoju zobaczycie Państwo repliki broni, armaty, dyby ... dla poprawy krnąbrnych i studnię z żurawiem.

W Stanicy Kresowej Chreptiów wszystkie pokoje wyposażono w nowe, stylizowane meble, telewizor, lodówka, sieć WiFi . Razem z wyszukaną i przytulną aranżacją wnętrz, dają komfort prawdziwego wypoczynku i spokoju, odpowiedniego dla tak wyjątkowego miejsca.

Do dyspozycji gości są miejsca w pokojach:

- 1-osobowych

- 2-osobowych typu DBL (1 łóżko)

- 2-osobowych typu TWN (2 łóżka)

- Apartamenty

Wokół Lutowisk biegnie ścieżka historyczno-przyrodnicza "Ekomuzeum - trzy kultury". Na trasie m.in. arboretum, kirkut, cerkwisko i greckokatolicki cmentarz, bojkowskie chałupy, ruiny synagogi, punkty widokowe, miejsce gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Pan Wołodyjowski" oraz kilka punktów widokowych z tablicami informującymi o bieszczadzkiej faunie i florze. Długość 13km, czas przejścia ok. 3 godziny, kolor niebieski

Godziny otwarcia:

obiekt całoroczny, recepcja całodobowa

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz.16:00 a kończy o godz.11:00 dnia następnego

Adres:

Lutowiska 102, 38-713 Lutowiska

Społeczność

Nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info